Jak nawilżyć skórę

Sucha skóra jest problemem niejednej kobiety. Zdarza się, że korzystanie z kremów, toników czy maseczek nie przynosi odpowiedniego efektu – skóra nadal jest sucha lub nawet przesuszona, łuszczy się, może to znaczyć że poziom kolagenu zaczął spadać. Aby temu zapobiec można sięgnąć po kosmetyki, które zawierają w swoim składzie kolagen. Jak nawilżyć skórę? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Jak nawilżyć skórę

Jak nawilżyć skóręDbając o skórę warto pamiętać o tym, że każdy typ cery potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Dlatego też warto pamiętać o kilku podstawowych elementach. Przede wszystkim o odpowiednim poziomie nawilżenia decyduje tłuszcz, który jest ochronnym płaszczem lipidowym chroniącym przed nadmierną utratą wody.

Pamiętaj o tym, żeby codziennie pić co najmniej 1,5 litra wody. Dostarcza to odpowiedniej ilości wody do organizmu, a dodatkowo odpowiednia warstwa lipidowa na skórze sprawia, że jest ona chroniona przed nadmiernym parowaniem. Dbając o odpowiednie nawilżanie nie wolno zapomnieć także o stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Kremy do twarzy, balsamu do ciała, różne maseczki to doskonały sposób na odżywienie i nawilżenie skóry. Warto również sprawdzać skład kosmetyków i szukać w nich tych, które zawierają w składzie emolienty – są to środki natłuszczające, które powstają na bazie parafiny, wazeliny i lanoliny. Najczęściej używa się ich pod postacią maści, mydeł, kremów czy balsamów.

Kłopoty z nawilżaniem skóry pogłębiają się wraz z wiekiem. Proces starzenia się skóry i zmiany hormonalne sprawiają, że zmniejsza się ilość wydzielanego przez skórę, spada poziom kolagenu, a skóra przestaje produkować ceramidy, zwane też cementem międzykomórkowym – zapobiega on utracie wilgoci.